Napar z czystka: 5 właściwości, dzięki którym powinien go pić każdy

02-08-2016
  • Wzmacnia odporność: wysoka zawartość polifenoli aktywizuje układ immunologiczny, dzięki czemu czystek uważany jest za lek na wszystko. Skutecznie walczy z grypą, opryszczką, drożdżycą, a nawet boreliozą – chorobą przenoszoną przez kleszcze. Potencjał antyoksydacyjny czystka jest trzykrotnie wyższy niż zielonej herbaty.
  • Nie zawiera składników psychoaktywnych: w przeciwieństwie do zielonej herbaty czystek jest wolny od teiny, teofiliny, teobrominy, a więc może być pity przez małe dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące, osoby z wahającym się ciśnieniem krwi.
  • Detoksykuje organizm z metali ciężkich: czystek usprawnia usuwanie z organizmu substancji dostarczanych w wyniku palenia papierosów, a także neutralizuje negatywne skutki przebywania w zanieczyszczonym środowisku – patrząc na mapy zanieczyszczeń Polski mieszkańcy większości miast powinni na stałe wprowadzić go do swojej diety!
  • Alkalizuje: czystek wspomaga walkę z zakwaszeniem organizmu, wpływa też antyseptycznie na jamę ustną, dlatego powinien być spożywany zwłaszcza przez osoby borykające się z próchnicą i chorobami przyzębia.
  • Działa antyperspirująco: czystek poprzez usuwanie toksyn z ciała zmienia również jego zapach. Regularne stosowanie pomaga walczyć z nadpotliwością i nieprzyjemnym zapachem skóry.

Warto wiedzieć:

Czystek nie jest cudowną tabletką i doświadczenie jego – naprawdę wartościowych! – właściwości wymaga regularnego, sumiennego stosowania. Warto sięgać po czystek z upraw ekologicznych, bo mamy wtedy pewność, że nie jest zanieczyszczony metalami ciężkimi i innymi toksycznymi związkami.