Ekologiczne sprzątanie czyli dom bez chemii!

29-11-2016

Dziś wszyscy (słusznie!) zwracamy się ku naturze. Chcemy żyć zdrowo mając świadomość, że nasza kondycja i to, co serwujemy naszym organizmom jest w naszych rękach. Takie myślenie nie tylko wzmacnia racjonalny konsumpcjonizm, ale pozwala też patrzeć na ręce producentom - zyskujemy na tym wszyscy. Przywykliśmy już do czytania etykiet, do sięgania po produkty regionalne i ekologiczne, ale w naszych szafkach kuchennych i łazienkowych wciąż zalega chemia - kolorowe, pachnące, pieniące się detergenty, które mają nam zapewnić lśniący dom. Czy napradwę ich potrzebujemy? Co kryją w sobie te produkty? 

Choć trudno w to dzis uwierzyć to przed erą detergentów sprzątało się równie skutecznie co dzisiaj. Różnice były dwie: były to zazwyczaj metody tanie i łatwo dostępne, czyli w ogóle nieopłacalne z punktu widzenia chemicznego przemysłu. Prowadzenie domu świadomego, bez zbędnych płynów i proszków to kolejne wyzwanie dla współczesnego człowieka. Każda użyta przez nas rzecz wpływa bezpośrednio na naszą skórę i narządy, przenika do wód gruntowych i gleby. Skutek? Chemikalia są w ciągłym obiegu i trafiają do nas czy tego chcemy czy nie. 

Alternatywy

W codziennych obowiązkach pomóc nam mogą naturalne substancje, które każdy z nas ma w domu. Szare mydło znakomicie pielęgnuje skórę (także atopową!), olej kokosowy z powodzeniem zastąpi balsam, ocet i soda oczyszczona niezawodnie czyszczą lodówkę, a do prania możemy używać orzechów piorących. 

Co jeszcze? 

W naszej ofercie znajdziecie naturalne olejki eteryczne, a także płyny do prania i sprzątania oparte na bazie ekologicznych, przyzjaznych dla środowiska składników. Sprawdź!